Поводом Дечије недеље успешно је реализован ликовни конкурс „Чаробна књига“

3. октобар 2023.

Малишани П.У. „Пахуљице“ из Бруса данас су посетили Народну библиотеку Брус и узели учешће у ликовном конкурсу „Чаробна књига“. Укупан број пријављених радова, који су од данас изложени на Дечијем одељењу је био седамдесет. Жири у саставу Јана Чукурановић, Маја Јеличић и Зорица Обрадовић су одабрале три најлепша рада, и прогласиле победника. Прво место је освојила Дејана Живанчевић из Бруса, друго место је припало Бранки Рилак из Бруса и треће место је заузела Сташа Митровић из Милентије. Њима су данас додељене дипломе уз пригодане поклоне, а осталим учесницима конкурса додељене су захвалнице за учешће, уз дар бесплатног чланста и коришћења библиотечких услуга у наредних годину дана.

Велико хвала П.У. „Пахуљице“ на дивној сарадњи и помоћи у реализацији овог конкурса. Верујемо да ће исти наставити да живи, и да ће сваке године почев од ове, прве, наћи своје место у календару обележавања Дечије недеље у Народној библиотеци Брус.