Колектив Народне библиотеке Брус јуче у посети 66. Међународном београдском сајаму књига

24. октобар 2023.

Јуче је колектив Народне библиотеке Брус реализовао посету 66. Сајму књига у Београду, који се ове године одржава од 21. до 29. октобра.

Ова регионално највећа манифестација посвећена књизи бави се промоцијом књижевног стваралаштва и образовања, културном разменом са иностранством и покретањем актуелних књижевних и друштвених питања.

Неформално познат као празник књиге, Сајам књига сваке године угости најзначајније домаће и бројне иностране писце и издаваче, који представљају своја стара издања и актуелну продукцију. Имали смо прилику да током посете упознамо Љиљану Хабјановић и Весну Дедић, и уживамо у њиховом репетртоару изложених књига.

Кроз бројне промоције, презентације, предавања, округле столове и трибине, стручној и широкој публици учесници су представили низ тема важних за књижевност, издаваштво и културу.

У Брус смо се вратили са новим насловима којима ћемо обогатити књижни фонд и који ће ускоро бити доступни за читање корисницима бруске Библиотеке.