Посета библиотекара ученицима школе у Лепенцу поводом Дечије недеље

10. октобар 2024.

Одазвали смо се позиву учитељица О. Ш. „Јован Јовановић Змај“, из села Лепенац, и са ученицима ове сеоске школе обележили овогодишњу Дечију недељу.

Дочекало нас је тридесетак ученика са осмехом на лицу, међу којима је било 4 ђака првака, којима смо поклонили чланске карте, за бесплатно коришћење библиотечких услуга, у наредних годину дана, што је вишегодишња традиција наше Библиотеке. Осталим ученицима смо даривали граничнике, као и неколико књига на поклон овој школи.

Деци смо представили Библиотеkу, упутили их у начин рада у њој, разговарали о књигама…и дали одговоре на разнолика питања.

Нека нам сваки дан у години буде Дечија недеља, посвећена, ведра, раздрагана, распевана, весела, радосна и срећна за свако дете.